درباره ما
آخرين مطالب
پرديس ها و مراکز
تماس با مـــــا
خبرنامه مـــا
ديگر موارد
 
 
   
     
   
    
  
  

قانون متعهد شدن دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به خدمت در وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.معاون مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار ما در این باره افزود: بر اساس این قانون مصوب مجلس شورای اسلامی به دانشگاه فرهنگیان اجازه داده شد از این پس دانشجویانی را که جذب این دانشگاه می شوند متعهد خدمت به آموزش و پرورش کند.
آقای شریف زاده گفت : بر این اساس ، 25 هزار دانشجو که نخستین بار در کنکور امسال برای تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته جذب دانشگاه فرهنگیان شدند متعهد خدمت به آموزش و پرورش هستند.
وی افزود: از سال 86 تا 90 فقط در سال 88 حدود 7 هزار دانشجو به شکل آزاد برای تحصیل در مراکز تربیت معلم در مقاطع کاردانی و کارشناشی ناپیوسته پذیرفته شده بودند که آینده شغلی نامشخص داشتند و با مصوبه اخیر مجلس ، ورودی های سال 88 نیز متعهد خدمت به آموزش و پرورش و استخدام می شوند.
شریف زاده گفت : تاکنون در مراکز تربیت معلم ، پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی پیوسته نداشتیم اما با آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان ، دانشجویان در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرفته شدند و طبق مصوبه اخیر مجلس، برای خدمت به آموزش و پرورش متعهد هستند.
وی افزود: با آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان از این پس مهمترین مرجع تامین نیرو در نظام تعلیم و تربیت ، دانشگاه فرهنگیان و پردیس های وابسته به آن در استان هاست.
شریف زاده گفت: قانون تعهد خدمت به آموزش و پرورش از سال 86 و پس از ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری ملغی شده بود که با مصوبه اخیر مجلس تعهد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به خدمت در این وزارتخانه احیا شد.
وی افزود : این قانون 19 مهر در مجلس شورای اسلامی تصویب و هفته گذشته در شورای نگهبان تایید و اخیرا با امضای رئیس جمهور به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
تحصیل 25 هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان از بهمن آغاز می شود


دانشجو معلم : مدیر وبلاگ
ت : سه شنبه ۱۳۹۱/۰۸/۱۶
 
لينک هاي ويژه
نويسندگان
دوستان
آرشيو مطالب
نظر سنجي
آمار بازديد