درباره ما
آخرين مطالب
پرديس ها و مراکز
تماس با مـــــا
خبرنامه مـــا
ديگر موارد
 
بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی

قانون متعهد شدن دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به خدمت در وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.معاون مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار ما در این باره افزود: بر اساس این قانون مصوب مجلس شورای اسلامی به دانشگاه فرهنگیان اجازه داده شد از این پس دانشجویانی را که جذب این دانشگاه می شوند متعهد خدمت به آموزش و پرورش کند.
آقای شریف زاده گفت : بر این اساس ، 25 هزار دانشجو که نخستین بار در کنکور امسال برای تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته جذب دانشگاه فرهنگیان شدند متعهد خدمت به آموزش و پرورش هستند.
وی افزود: از سال 86 تا 90 فقط در سال 88 حدود 7 هزار دانشجو به شکل آزاد برای تحصیل در مراکز تربیت معلم در مقاطع کاردانی و کارشناشی ناپیوسته پذیرفته شده بودند که آینده شغلی نامشخص داشتند و با مصوبه اخیر مجلس ، ورودی های سال 88 نیز متعهد خدمت به آموزش و پرورش و استخدام می شوند.
شریف زاده گفت : تاکنون در مراکز تربیت معلم ، پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی پیوسته نداشتیم اما با آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان ، دانشجویان در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرفته شدند و طبق مصوبه اخیر مجلس، برای خدمت به آموزش و پرورش متعهد هستند.
وی افزود: با آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان از این پس مهمترین مرجع تامین نیرو در نظام تعلیم و تربیت ، دانشگاه فرهنگیان و پردیس های وابسته به آن در استان هاست.
شریف زاده گفت: قانون تعهد خدمت به آموزش و پرورش از سال 86 و پس از ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری ملغی شده بود که با مصوبه اخیر مجلس تعهد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به خدمت در این وزارتخانه احیا شد.
وی افزود : این قانون 19 مهر در مجلس شورای اسلامی تصویب و هفته گذشته در شورای نگهبان تایید و اخیرا با امضای رئیس جمهور به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
تحصیل 25 هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان از بهمن آغاز می شود


دانشجو معلم : (مدیر وبلاگ)
ت : سه شنبه ۱۳۹۱/۰۸/۱۶
 
لينک هاي ويژه
نويسندگان
دوستان
آرشيو مطالب
نظر سنجي
آمار بازديد