درباره ما
آخرين مطالب
پرديس ها و مراکز
تماس با مـــــا
خبرنامه مـــا
ديگر موارد
 
بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت :دانشگاه فرهنگیان بهترین بستر برای تربیت معلمان متخصص و حرفه ای است.
به گزارش ایرناˈابراهیم سحرخیز ˈروز دوشنبه در بازدید از مدارس ناحیه یک استان قزوین که در راستای بررسی سیاست های تحولی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت افزود: 25هزار دانشجو در دانشگاه ویژه فرهنگیان در سال تحصیلی جاری پذیرفته شدند.

به گفته وی 17هزار نفر از این افراد برای معلم دوره ابتدایی پذیرفته شده اند.

وی با اشاره به اولین سال اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش کشور اضافه کرد:این سند بعنوان سندی فرهنگی و تربیتی تمامی نکات و بایسته ها در تعلیم و تربیت را در نظر گرفته و باید توجه داشت تمام تحولات تنها در سایه معلمانی خلاق،متعهد،متدین و آرمان گرا محقق می شود.

سحرخیز ادامه داد:سند تحول بنیادین براساس مطالعه نظام تعلیم و تربیت 121کشور دنیا و استفاده از تجارب مثبت آنها فارغ از دیدگاه های آنها و توسط بسیاری از صاحبنظران و متخصصان تدوین شده است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای نظام رتبه بندی معلمان افزود:اجرای این نظام موجب ساماندهی اساسی در استخدام و جذب نیروی انسانی در مجموعه آموزش و پرورش می شود.

سحرخیز در بازدید از مجتمع آموزشی شهید شالباف روستای ˈشینقر ˈنیز با بیان اینکه رویکرد تاسیس مجتمع های آموزشی روستایی با شهری متفاوت است افزود:در مجتمع های روستایی علاوه بر مدیران توانمند از معلمان متخصص نیز باید استفاده مناسب کرد.

وی خاطرنشان کرد:نکته مهم در ایجاد این مجتمع ها تعلق نیروی انسانی بیشتر به کل مجتمع ، تشکیل کارگاه آموزشی در مدرسه و هم اندیشی در دروس مختلف بین معلمان بوده است .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود : با توجه به تعداد معلمین در این مجتمع ها مدیر می تواند کارگاه های آموزشی و تخصصی برای رشته های مختلف برگزار کند.

معاون آموزش متوسطه صبح امروز (دوشنبه) به اتفاق هیات همراه ضمن بازدید از مجتمع آموزشی شهید شالباف روستای شینقر و دبیرستان شاهد شهید رجایی قزوین با جمعی از معلمان این مدارس دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرناˈمحمد بنیادیˈ مدیرکل امور قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز روز دوشنبه در بازدید از منطقه شال استان قزوین در حضور جمعی از معلمان این منطقه گفت :گرچه سند تحول بنیادین به تازگی اجرا شده اما طی این مدت کوتاه نیز اثرات و ثمرات مثبت آن محسوس بوده و قابل مقایسه باسال های گذشته نیست.

وی افزود: سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش مبنای تربیت صحیح فرزندان براساس آموزه های قرآن ،عترت و ولایت مداری است.

وی با اشاره به نظام آموزشی 3-3-6 بعنوان یکی از بندهای این سند اضافه کرد: خوشبختانه این سند در منطقه شال استان قزوین نیز بخوبی در حال اجرا است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با ارزیابی مثبت از فعالیت های انجام شده در این وزارتخانه افزود:آینده روشن ،پویا و فعال در پیش روی آموزش و پرورش بوده و همچنان شاهد پیشرفت های چشمگیر در این مجموعه هستیم.

بنیادی در ادامه افزود: نظام تعلیم و تربیت کشور برای ادامه مسیر خود هیچ راه گریزی غیر از ارائه یک الگوی جهانی ندارد و در این راه تمام این مجموعه موظفند برای تحقق این هدف مهم تلاش کنند.

منبع: ایرنا:: موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه فرهنگیان
:: برچسب‌ها: دانشگاه فرهنگیان, بهترین, بستر, تربیت, معلمان, حرفه ای
دانشجو معلم : (مدیر وبلاگ)
ت : سه شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
 
لينک هاي ويژه
نويسندگان
دوستان
آرشيو مطالب
نظر سنجي
آمار بازديد